Zadowolenie z życia zarobkowej, oceniana jest w kontekście wyników w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu studiów praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie zatrudnienie jest , ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji lub dla niedoświadczonych za niską stawkę . Czasy , gdy dochodzenie do umiejętności dawałogwarantem znalezienia wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale wyróżniających się osobowość , która przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , odwaga to cechy cenione przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres osób czeka . WymaganiaPolaków , co do wysokości pensji za wykonane zadania rośnie , ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich aspiracje są wyższe , pragną więcej mieć i zabezpieczyć swoim domownikom godne życie. 

Zadowolenie z pracy jest istotna, bycie cenionym od przełożonych również , zgranie tych czynników z zadowalającą pensją postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja za pracą jest nadal uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

dejtingsidor datingsida.xyz

Zawody takie jak przedsiębiorca , pozwalają osiągnąć wysokie dochody , ale praca taka łączą się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale również dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, ciągle wyczerpany i zestresowany .