Po co się zmotywować do potyczki z otyłością?

Nadmierne kilogramy sprawiają, że nasz nastrój ulega pogorszeniu. Dopada nas dół, odrętwienie i obojętność do wszystkich aktywności życiowych.

Odmawiamy widywania się z przyjaciółmi. Paraliżuje nas obawa przed tym co powiedzą o nas znajomi. Warto więc coś z tym zrobić. Fundamentalnym czynem kierującym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe buty, podróż w ulubione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre zdrowie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach obcych osób. Jak zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak silną chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest łatwa.

3. Wizualizuj sobie swoje życie jak zdobędziesz cel. To pomoże Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże spadki wagi. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet na koncert, wizyta u fryzjera, krawat .

5. Znajdź przyjaciela, z którym będziesz rywalizować. Waszym celem będzie, kto szybciej schudnie dziesięć kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.