Które zwierzę domowe kupić dla rodziny?

Niemal każde z dzieci w określonym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu swojego domowego pupila. Rodzice zwykle zgadzają się, żeby spełnić to marzenie, mając świadomość, że maluch w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeżeli planujesz pojawienie się w domu kolejnego mieszkańca, dobrze przemyśl, jaki zwierzak będzie najlepszy.

Najbardziej pożądanym zwierzakiem domowym jest z pewnością pies. Dzieciaki uwielbiają psy, gdyż są bardzo towarzyskie i można je uczyć sztuczek. Nie można jednak nie zauważyć, że wymagają też sporo uwagi ze strony swojego pana. Najbardziej odpowiednie są dla rodzin, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa należy także szczegółowo rozważyć wybór odpowiedniej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania lepiej jest wybrać drobnego pieska.

Ciekawą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot. Także można go głaskać i zrobić z niego rodzinnego pieszczocha. Koty jednakże bywają mniej skore do nauki sztuczek. Może się zdarzyć, że zamiast bawić się z dzieckiem będą wolały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego mieszkańca, często wpadają na pomysł hodowania rybek. Niestety, takie zwierzątka nie są za bardzo atrakcyjne dla dzieci. Stanowią raczej ozdobę mieszkania niż rodzinnego przyjaciela.

Jeżeli nie posiadasz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl także o zwierzakach mieszkających w klatkach. Maleńki chomik, energiczny królik czy puszysta świnka morska także mogą sprawić członkom rodziny sporo uśmiechu. Są jednak łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies. Nawet małe dziecko z przyjemnością się nimi zaopiekuje.