Dlaczego warto przygotować przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale jeśli dziecko jest wielbiciel konkretnej bajki lub filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, aby na imprezie pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również zabawy powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym pomysłem może być także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale również wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić także na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.