Cena ślubu i wesela

Kompleksowe przygotowania uroczystości ślubnej i weselnej to mnóstwo pracy. Należy ją zacząć przynajmniej na rok przed tym pięknym dniem. Jeśli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z całością przygotowań, jest niesamowicie duże. Aby jednak doskonale przygotować dosłownie wszystko, co wiąże się z tym wspaniałym, powinniśmy liczyć się z wydatkami, które nie będą małe. Co z reguły kosztuje bardzo dużo?

Zarezerwowanie sali weselnej.

To bez wątpienia największy koszt. Powinniśmy się z tym liczyć i decydować się na idealną salę, lub wybrać tańszą, nie zawsze idealną.

Menu.

Koszty jedzenia dla naszych gości rzecz jasna zależą od od ilości gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, koniecznie powinno się niestety dopytać, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa weselnego obejmuje wszystkie dania. Nierzadko za niektóre dania z menu weselnego, desery i ciasto, czy po prostu alkohole, powinno się płacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf na ślub i fachowiec, to wydawać by się mogło niesamowicie małe koszty. Nic bardziej błędnego. Sam dobry fotograf na ślub.

to wydatki, jakie sięgają ponad tysiąc złotych, często osiągają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego z reguły jest trochę mniejszy, jednak często również jest to suma sięgająca tysiąca złotych.

Dekoracja sali dla gości i samochodu.

To oczywiście pozornie niewielkie wydatki. Z zaskoczeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy musimy zapłacić naprawdę dużo. Planując dekorację sali weselnej i samochodu, dopytajmy w firmach, które je dla nas wykonają, jakie będą wydatki na dekoracje.

Wesele to niemałe wydatki.

Uroczystość weselna to spore wydatki które potrafią zaskoczyć. Trzeba mieć tego świadomość. Oczywiście, w wielu sytuacjach uda się odrobinę oszczędzić, jeżeli jednak oczekujemy, by ślub i uroczystość weselną zorganizować doskonale, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.